Yeni IOS 9 Hatalarıyla Birlikte Geldi

Bilindiği gibi IOS 9 yayınlandığı ilk tarihten itibaren sunulan ek özelliklerin yanında bir çok hata ile geldi. Kullanıcılardan yansıyan sorunların analizini yaparak size aktarmak istedik.

Öncelikle bu yazılımı iPhone 4S, 5, 5S, 6 ve 6+ üzerinde inceledik ve sorunun donanımsal olan kısmının dışında yazılım kaynaklı kısmını aktarmak istiyoruz. Çünkü cihaz kaynaklı kısımlarında gömülü hataların açığa çıkması IOS 9’a yükleyebileceğimiz bir sorumluluk değil.

Donma kilitlenme

Bu yazılımda en çok karşılaşılan durum sistemin anlık bir hata vermesi ve kilitlenip kalmasıdır. Bunu dokunmatik ekran hatası olarak vermektedir ve dokunmatik hiç çalışmamaktadır. Sorunun sıklıkla 5S kullanıcılarında yaşanması bizi yanıltsa da aşklında her modelde karşımıza çıkmaktadır.

Şarj göstergesi hatası

Bu ilk güncen beri karşılaşılan bir sorundur ve son gelen versiyon IOS 9.0.2 de de düzeltilememiştir. Cihazın şarj sorunu yaşaması, şarj olmaması ve / veya şarj göstergesinin onar onar azalması gibi karşımıza çıkmaktadır. Sağlıklı bir cihaz ve pil olmasına rağmen yaşanabilir. Sorunu deneyerek birçok cihazda düzeltmemize rağmen bazı cihazlarda hata devam etmektedir. Hatalı pil yüzdesi makalesinde işlediğimiz “yazılım kaynaklı pil sorunu” başlığı altındaki çözüm adımları ile sorun düzeltilebilir.

Ekran kararması

Bu iPhone cihazların her daim yapabileceği bir hata modeli olup cihaz çalıştığı halde ekran görüntüsünün gelmemesidir. Bunu soft reset ile düzeltebilmekteyiz.

Pil kullanım oranlarının gösterilmemesi

Bu bizim ayarlar>pil menüsündeki uygulamaların pil kullanımını gösteren kısmın hiç gelmemesi hatasıdır. Henüz çözebilmiş değiliz ve araştırmaktayız…

Bir an önce üretici firmanın yeni bir güncelleme yayınlamasını bekliyoruz…

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir