Windows 10 Güncelliştme Yapmadan Bilgisayarı Kapatma

Dünyada belkide milyarlarca insan windows işletim sistemlerinden birini kullanıyor. Microsoft un işletim sistemleri oldukça kullanışlı. Lakin her işletim sisteminin bir veya daha fazla açığı veya hatası mevcut. İşte bu hataları gidermek için çeşitli yamalar yapılıyor ve güncelleştirme yöntemi ile kullanıcıların bilgisayarlarındaki sorunlar düzeltilmeye çalışılıyor.

Burada dikkat edilmesi gereken bazı güncelleştirmelerin boyutları yüksek olabiliyor ya da indirilen güncelleştirme bir sorunu çözerken diğer yandan başka bir sorun ortaya çıkarıyor. Diğer bir ihtimalde kullanıcıların bu güncelleştirmeleri yapmak için zamanları olmuyor. Kısacası güncelleştirme yapmadan bilgisayarı kapatmak istediğimiz zaman ne yapmamız gerekiyor ?

Güncelleştirmeleri kapatmadıysanız Windows sürekli olarak sizi uyarıyor (Güncelleştirmeleri yüklemek için). En çekilmez olanı ise bilgisayarınızı kapatmak istediğiniz zaman Güncelle ve kapat, Güncelle ve Yeniden Başlat seçeneği. Şimdi söyleyeceğim yöntem aşırı basit ve anında kullanılabilir.

 

Windows 10 Güncelliştme Yapmadan Bilgisayarı Kapatma (ÇÖZÜM)

Ağ ayarlarından ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakın ve bilgisayarınızı anında kapatın. Ya da laptopların hepsinde uçak modu veya Fn tuşu ile kaplosuz bağlantıyı kapatma var. Bilgisayarınızı güncelleştirme yapmadan kapatmak istediğiniz zaman uçak moduna geçin, internet olmadığı için güncelleştirme baskısı ortaddan kalkacaktır.

 

Windows 10 Güncelleştirmeleri tamamen kapatma

Windows Tuşu + R tuşuna basarak çalıştırı açın. Açılan pencereye “Services.msc” yazın.

“Windows Update” seçeneğinni bulun ve mouse un sağ tuşu ile tıklayıp durdur a basın. Daha sonra tekrar sağ tıklayıp özellikleri seçerek Elle yazan seçeneği devre dışı ile değiştirin ve tamam a basın. Hepsi bu kadar, artık güncelleştirmeler siz açana kadar devre dışı…

 

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir