Türksat 4B 23.40’ta Fırlatıldı

Bu gece Türkiye Cumhuriyeti için oldukça önemli. Çünkü Kazakistan üzerinden fırlatılacak olan Türksat 4B Uydusu için son dakikalar. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin “Fırlatmadan sonra yörüngeye yerleştirme ve yörünge testlerinin tamamlanmasının ardından aralık ayında devreye alacağımız Türksat 4B uydusu, ka bandı üzerinden internet erişimi için kullanılacak. Uydu ile hem kapasitemiz artacak hem de uydu üzerinden internet kullanımı yaygınlaşacak” dedi.

turksat-4b

 

Türksat 4B uydusu 23.40 itibarı ile fırlatılmış durumda. Uydu yörüngeye girdiği zaman Afrika, Ortadoğu, Avrupa, Asya ve Türk Cumhuriyetlerini kapsayacak. Ayrıca yeni uydunun getirdiği özellikler arasında daha geniş yayın yelpazesi ve çok daha hızlı internet erişimi gibi niteleyici özellikler mevcut.

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir