Taşınabilir Şarj Cihazları Nasıl Kullanılır ?

Hayatımızın bir parçası olan telefon tablet vb. cihazlarımız çoğu zaman tam şarj ile bir günü tamamlayamıyor ve bu noktada en büyük yardımcılarımız powerbank’lerden destek alıyoruz. Birçoklarının adını bile duymadığı bu ürünler, birçoklarının da hayatının parçası olmuş durumda. Priz ihtiyacı duymadan ara kablomuz ile cihazımızı şarj ederken bilinçsiz bir kullanımla zarar verebiliriz. Bu konuda size destek olmak için birkaç görsel ile konuyu anlatmak istedik.

TAŞINABİLİR ŞARJ CİHAZI (POWERBANK) NEDİR ?

powerbank_şarj

 

Powerbank Doğru Kullanım

Bu aslında komplike bir işlem olmamakla beraber, tespit ettiğimiz hatalı kullanımlar sebebi ile sizlere açıklamak istediğimiz bir durumdur. Powerbankler bir şarj cihazı olması sebebi ile kullanım sırasında telefonunuzun aslında bir prize bağlı olduğunun, bilincinde olmamız gerekiyor. Şarj sırasında telefon kullanımı cihazınıza nasıl zararlar verebiliyorsa (ısınma, pilin bozulması vb.) powerbank’lerde de aynı etkileri vermektedir. Bu ürünler kullanılırken normal şarj eder gibi, tam doluma ve pil kritik seviyenin altına indikten sonra şarja başlama gibi noktalara dikkat etmemiz gerekiyor.

Bir önemli hususta bu ürünlerin şarj çıkış gücüdür. Aşağıda görüldüğü gibi bir çok harici bataryada birbirinden farklı iki çıkış gücü bulunmaktadır.

powerbank_çıkış_gücü

 

Bu çıkışlar farklı güçlerde şarj etmektedir. Telefonunuz hızlı şarj olsun diye güçlü çıkıştan şarj etmek hassas bir güç katına sahip iPhone cihazlar için tehlikelidir. Cihazınız kapanıp açılmama ve şarj olmama soru yapabilir ve çok değerli verilerimizi yedek almıyorsak kaybedebiliriz. Bir dipnot ta araç şarjları için olsun; iPhone cihazlarımızda kesinlikle araç şarjı kullanmıyoruz!

 

POWERBANK BİLGİLERİ

powerbank_bilgi

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir