Samsung ve Android Ekran Döndürme Uygulaması

Akıllı telefonların hemen hemen her modelinde yatay veya dikey olarak ekran döndürme mevcut, ancak ekran döndürme özelliği bazı uygulamalar tarafından desteklenmiyor ya da döndürme işlemini ana ekranda dilediğiniz gibi yapamıyorsunuz. Bugün “Rotation Control” uygulaması ile bu döndürme işinin çok basit bir şekilde nasıl yapıldığını video anlatım ile göstereceğim.

Öncelikle ekran döndürmek için kullanacağımız uygulama olan “Rotation Conrtol” uygulamasını Google Play Store dan telefon veya tabletinize indirin. Daha sonra uygulamayı açın ve start butonunu aktif hale getirin. Bildirim panelinde de görebileceğiniz gibi uygulama aktif hale geldi.

Bildirim panelinden yatay veya dikey modu seçebilirsiniz. Bunun haricinde ters yatay veya ters dikey modu ile de ekranınızı kullanabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda ana ekranınızı da yatay veya dikey şekilde kullanabilmenize olanak sağlıyor. Ama burada önemli bir nokta var videoda da görebilirsiniz. Ana ekranınızı yatay modda kullandığınız zaman; ekranın sadece bir kısmını görüntüleyebiliyorsunuz. Bunuda dipnot olarak düşelim.

 

GOOGLE PLAY STORE EKRAN DÖNDÜRME UYGULAMASI “ROTATİON CONTROL” İNDİR

 

SAMSUNG VE ANDROİD EKRAN DÖNDÜRME NASIL YAPILIR? VİDEO ANLATIM

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir