Samsung Telefon Klavyesine Kısayol Ekleme (Video Anlatım)

Bugün kaleme aldığım yazım neredeyse tüm akıllı telefon kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Özelliklede Samsung marka telefon kullanmayı tercih edenleri…

Cep telefonundan e-posta göndermek, facebook messenger, whatsapp, viber, tango vs gibi uygulamaları kullanıp yazışmak ve dış dünya ile iletişime geçmek hepimizin vazgeçilmezi olmuş durumda. Haliyle vaktimizin çoğunu dokunmatik ekran klavyesinde birşeyler yazmak için harcıyoruz. Bu kullanıma bir pratik kazandırmak için Samsung, kullanıcılarına harika bir özellik sunuyor; klavye rakamlarına kelime veya cümleyi kısayol olarak atamak.

Klavye tuşlarına kısayol atamanın nasıl yapıldığına geçmeden önce biraz özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Teleonunuzun dokunmatik klavyesinde bulunan “0” dan “9” a kadar olan rakamlara kısayol ataması yapabiliyorsunuz. Bu yaptığınız atama sayesinde sürekli veya çok sık kullandığınız kelime veya cümleleri tek bir rakama basarak anında yazmış oluyorsunuz. Samsung için klavye kısayol atamasını kolayca yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

DİPNOT=Bu özellik özellikle büyük ekranlı telefon modellerinde oldukça kullanışlıdır. Bazı ufak ekranlı modellerde rakamlar direkt gözükmez. Buda sizi uğraştırabilir.

 

SAMSUNG EKRAN KLAVYESİ KISAYOL ATAMASI NASIL YAPILIR?

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir