Samsung Galaxy S9 ve S9+ Alınır mı ?

Evet Sevgili Dostlar,

 

Gün geçtikçe gelişen teknolojiye ayak uydurmak oldukça zor olmaya başladı, özellikle telefon üreticileri çok daha hızlı üretim yaparak diğer üreticilerle kıyasıya bir rekabet içerisindeler. iPhone ve Samsung firmaları dünya pazarının büyük kısmını ellerinde bulundurmakla birlikte LG, Sony, Huawei, Xiaomi vb gibi firmalar hiçte azımsanmayacak bir hızla bu firmaların peşinden koşmaya devam ediyor.

 

Bu yazımız Samsung S9 ve S9+ hakkında ancak kısa bir bilgilendirme yapalım. Samsung firması her yeni modelinde, özellikle de amiral gemisi dediğimiz üst modellerinde sürekli yenilikler yaparak mobil dünyaya adeta yön veriyordu. Note 7 hepimizin de bildiği dünya çapında büyük yıkıma ve yasaklara neden olmuştu. Ardından Galaxy ailesine S8, S8+ ve Note 8 katılmıştı hem de muazzam bir ekran kasa oranı ile. Oldukça olumlu bir başarı ve ivme yakalayan ürünler oldu bu ürünler. Ve 2018 de Samsung S9 ve S9+ modelini piyasaya sürdü.

Gelelim makalemizin konusuna; başlıkta da belirttiğim üzere S9 ve S9+ alınır mı?

 

Öncelikle bir S8 kullanıcısı olarak telefonumdan oldukça memnun olduğumu belirteyim. Ardından da şu şekilde bir açıklama getirelim; iPhone malumunuz her sene lansman yapıp yeni telefon modellerini tanıtıyor. Genellikle bu modeller bir öncekiyle hemen hemen aynı oluyor. Yani geleneksel iPhone çizgilerine, tasarımına ve işletim sistemine sadık kalınarak yeni adı altında modeller piyasaya sürülüyor ve iPhone fanatikleri yine de almaya devam ediyorlar. Samsung bu yöntemi pek tercih etmeyip hayatımıza ciddi değişiklikler katarak ilerlemeye devam etmeyi tercih ediyor(du). Burada bir parantez açarak iPhone u kötülemek gibi misyonum olmadığını belirtmek isterim. Tam tersine sevdiğim birçok özelliği olmakla birlikte tercihimi çok daha fazla özgürlük sunan Samsung tan yana kullanmayı tercih ediyorum.

 

Detaylarla devam edecek olursak maalesef bu sene Samsung S9 ve S9+ modelleri iPhone ile aynı hataya düşmüşler. Yani S8 ve S8+ modellerinin üzerine pek bir şey eklemeden yeni modelleri piyasaya sürdüler. S9 ve S9+ alınmalı mı, yoksa alınmamalı mı sorularına aşağıda maddeler halinde cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca teknik özelliklere özellikle girmiyorum, çünkü anında Google layarak binlerce sonuca ulaşabilirsiniz. Yani her yerdeler 🙂

 

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Neden Alınmalı

 • %85.3 ekran kasa oranı (S9) – %86.2 ekran kasa oranı (S9+)
 • Neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip.
 • Bluetooth ve Wi-fi çevre birimleri ile sorunsuz çalışması (Mouse, klavye, speaker vs)
 • Kutu içeriği (kaliteli kulaklık, kulak pedleri, usb to type-c, micro usb to type-c, hızlı şarj )
 • Samsung Dex (Cep telefonunuzu PC gibi kullanabiliyorsunuz- harici satılıyor)
 • 3,5mm kulaklık girişi
 • Type-C
 • Hızlı Şarj
 • Mükemmel Tasarım
 • Android i en iyi kullanan firmalardan biridir Samsung
 • Yenilenen çift kamera

Samsung Galaxy S9 ve S9+ neden alınmamalı?

 • Yenilik yok denecek kadar az (S8 ile neredeyse farkı yok)
 • S8 ve S8+ modeline göre ekran-kasa oranı daha düşük
 • Bixby asistanı ve Bixby butonu (S8 in üstüne yeni model gelmesine rağmen Bixby de hala Türkçe dil desteği yok 🙁 ayrıca defalarca kez yanlışlıkla Bixby butonuna basacaksınız)
 • Sonsuz ekranı kırmanız durumunda oldukça yüksek meblağalar ödeyerek değiştirmek zorunda kalıyorsunuz.
 • Çok fazla parmak izi bırakıyor.

Evet dostlar kendimce S9 ve S9 Plus almak veya almamak için artı ve eksileri derleyip sundum. Eğer eksik veya yanlış kısımların olduğunu düşünüyorsanız lütfen yorumlarınızda belirtin. Ayrıca buraya tıklayarak telefon alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir