Samsung Galaxy Note 4 Tek Elle Çalıştırma (Resimli-Anlatım)

Kullanıcılarımızdan gelen yoğun istek üzerine bugünkü yazımızda Samsung Galaxy Note 4 için tek elle çalıştırma modunu anlatacağız. Aşağıdaki resimli anlatımı takip ederek kolay bir şekilde aynı işlemleri kendi cihanızıda uygulayabilirsiniz.


samsung_galaxy_note_4_tek_elle_çalıştırma (3)


İlk adım olarak parmağınızı ekranın en üst noktasından aşağıya çekerek pratik menüden ayarlar simgesine dokunun.

samsung_galaxy_note_4_tek_elle_çalıştırma (4)

Daha sonra cihaz bağlığının altındaki Ekran ve duvar kağıdı menüsünü açın.

 

samsung_galaxy_note_4_tek_elle_çalıştırma (5)

Ekranda da görüldüğü gibi Tek elle çalıştırma menüsüne girin.

samsung_galaxy_note_4_tek_elle_çalıştırma (6)

Buradan Ekran boyutunu küçült seçeneğini evet olarak seçtikten sonra tek elle çalıştırma özelliğimiz aktif hale gelecektir.

samsung_galaxy_note_4_tek_elle_çalıştırma (1)

Son olarak tek elle çalıştırma özelliğini test edelim. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi parmağınızı ekranın sağından soluna doğru kaydırın ve parmağınızı ekrandan kaldırmadan tam tersi yönünde aynı hareketi tekrarlayın. Eğer ekranın sağından doğru bu işlemi yaparsanız ekran sağ tarafa doğru küçülecektir. Eğer tek elle çalıştırma özelliğini sol elinizle kullanmak isterseniz bu işlemleri sol baş parmağınız ile ekranın solundan başlayarak yapın. 

samsung_galaxy_note_4_tek_elle_çalıştırma (2)

Yukarıdaki uygulamayı yaptıktan sonra resimde de görüldüğü gibi cihazımızın ekranı tek elle kullanabileceğimiz bir boyuta bürünüyor. Bu mod sayesinde toplu taşıma araçlarında ya da bir elimiz meşgul iken çok rahat bir şekilde diğer elimizle bu büyük ekranlı telefonu tek elle kullanabiliyoruz.

 

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir