iPhone’da Uygulamaları Kapatmak Pil Ömrünü Etkilemiyor

Akıllı telefon kullanıcıları arasında oldukça yaygın bir şekilde benimsenen “çalışan ugyulamaları kapatırsan şarjın daha uzun süre gider” mantığı Apple iPhone için pek mümkün görünmüyor. Bunun nedeni ise bir iPhone kullanıcısının Tim Cook‘a yönelttiği soru.Kullanıcı, e-posta yoluyla gönderdiği sorusuna kısa süre içerisinde cevap aldı. E-posta nın içeriği ise; açık kalan uygulamaların ara sıra kapatılarak pil ömrümünün uzatılıp uzatılmayacağı ile ilgili. iPhone kullanıcılarının merakla beklediği cevap Tim Cook‘tan değil İOS‘un başındaki isim olan Craig Federighi‘den geldi. Craig Federighi kısa ve öz bir şekilde HAYIR yanıtı verdi ve kullanıcıya Apple müşterisi olduğu için teşekkür ettiğini belirten bir mesajla cevabına son verdi.

Buradan çıkarabileceğimiz sonuç, açık olan uygulamaları sık sık kapatarak enerji tasarrufu yapılması söz konusu değil. En azından iPhone kullanıcıları için durum böyle. Daha uzun pil ömrü ve şarj süresi için yüklediğiniz uygulamalara dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle GPS i kullanan uygulamalar aşırı pil tüketimine neden oluyor. Bunun yanı sıra müzik uygulamalarının hatırı sayılır derecede pil tükettiğini bilmenizde fayda var. 2tekniker.com olarak iPhone kullanıcılarına tavsiyemiz; çok nadir kullandığınız uygulamaları sisteminizde barındırmayın. Sadece sürekli kullandığınız uygulamalar yüklü kalsın. Bu sayede kullanmadığınız uygulamaların GPS tüketimini ve şarjınızıda korumuş olursunuz.

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir