iPhone, Cihazlarda Isınma Sorunu

Bu yazımızda neredeyse bütün iPhone kullanıcılarının yaşadığı bir sorunu ele alıyoruz. Isınma, bizim cihazı normal şartlarda kullanırken stabil düzeydeki ısısından fazla algılamamız olarak değerlendirilebilir. Tabi bu durumun üç farklı değişkeni vardır. Ortam ısısı, vücut ısısı ve cihazın kendi ısısı.

Cihazın aşırı ısınması sıcak havalarda sıklıkla karşılaşılan ve teknik servislerin bu durum karşısında özel açıklama yaptığı bir hatadır. Cihazın soğuyamaması, ısı paylaşımı yapamaması hissedilir derecede ısınmasına sebep olmaktadır. Bununla beraber cihazların elektronik parçalarının arızalanması sebebi ile oluşan ısınma hataları da olmaktadır.

iphone-ısınma-2

 

Bizim kullanıcılar olarak bilmemiz gereken iPhone cihazlar ve hatta hemen her smart phone ısıya karşı sistemsel olarak duyarlı ve olağan dışı bir ısınmada kendini kilitleyerek koruma altına almaktadır. Bununla beraber bizi rahatsız edecek boyutlarda bir ısınma ile karşılaştığımız taktirde cihazımızı teknik servis merkezlerine ulaştırarak ölçümlerini yaptırmamız gerekmektedir.

Daha fazla bilgi isteyenler için yazıma devam ediyorum. Cihazınızın detaylı testlerini Apple müşteri hizmetlerinden destek alarak anlık bir şekilde wifi ye bağlı olduğunuz her yerde yapabilirsiniz. Bu testlerin sonuç kısmında size cihazınızın olağan dışı ısınma sorunu olup olmadığı aktarılmaktadır. Testlerin sağlıklı çıkmasına rağmen cihazın ısındığı kanısında iseniz yapmanız gereken yine recovery moda yazılım yüklemektir. Bu da daha önce belirttiğimiz gibi ‘backup’ yedeği aldıktan sonra gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Aksi taktirde bilgileriniz kaybolabilir.

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir