iPhone 8’de Touch ID olmayacak!

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo ve Blooomberg tarafından peş peşe yayınlanan iki rapor iPhone 8’de Touch ID olmayacağını gösteriyor. Peki Touch ID’nin yerini ne alacak?

iphone-8-touch-id-olmayacak

KGI’nin güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu yıl tanıtılacak olan iPhone’lar ile ilgili raporunu yayınladı. Kuo, Eylül ayında iPhone 7siPhone 7s Plus ve OLED ekranlı iPhone ’un tanıtılacağını belirttiği raporunda iPhone 8’in en iyi ekran-kasa oranına sahip telefon olacağını iddia ediyor. Ona göre iPhone 8’de Touch ID içermeyen bir sanal ana ekran tuşu olacak. Bloomberg‘in raporu da bu görüşü destekliyor.

iPhone 8 en iyi ekran-kasa oranına sahip olacak!

Kuo, iPhone 8’in ön yüzünün kamera ve kulaklık kısmı hariç tamamen ekrandan oluşacağını iddia ediyor. Bu sayede piyasadaki en iyi ekran-kasa oranının yakalanacağını düşünüyor. Ona göre Apple bunu sağlamak için sanal bir ana ekran tuşu kullanacak. Bu rapor son günlerde ortaya çıkan iPhone 8 maketlerini de doğruluyor.

iphone-8-7s

OLED iPhone’da 5.8 inçlik bir ekran olacak. Rapora göre işlev alanı hariç5,2 inçlik bir kullanım alanı olacak. Kuo’nun daha önce bildirdiği gibi iPhone 8’in boyutu 4.7 inçlik iPhone 7’ye benzer olacak. LCD ekranlı iPhone 7s ve iPhone 7s Plus mevcut iPhone modelleri ile benzer bir tasarıma sahip olacak. iPhone 8 kasası paslanmaz çelik ve camdan oluşurken, iPhone 7s serisinin arkası cam olacak. Ayrıca alüminyum bir çerçeve kullanılacak.

iPhone 8’de Touch ID olmayacak!

Kuo, iPhone 8’de yüz tanıma Teknolojisi kullanılacağı için parmak izi tarayıcının olmayacağını iddia ediyor. Ona göre OLED iPhone’da tam ekran tasarım mevcut kapasitif parmak izi tanıma ile çalışmıyor ve ekran altı parmak izi çözümünde hala teknik zorluklar yaşanıyor. Bugün Bloomberg’ten Kuo’nun bu görüşünü destekleyen bir rapor geldi. Bloomberg’e göre 3D yüz tanıma özelliği, Touch ID’nin yerini alacak.

iphone-8-maket

Bloomberg ayrıca yeni iPad Pro’larda yer alan ProMotion ekran teknolojisinin iPhone 8’de de olacağını iddia ediyor. ProMotion ekranlar, özellikle kaydırma yaparken hareket bulanıklığını önemli ölçüde azaltan daha yüksek bir yenileme hızıyla güncellenebiliyor.

iPhone 8’deki ön kamera sistemi, yüz tanıma kimlik doğrulamasını ve 3D derinlik algılamayı destekleyecek. iPhone 8 ve iPhone 7s Plus 3 GB, iPhone 7s ise 2 GB RAM ile gelecek. Kuo, iPhone 8’de 64 GB ve 256 GB depolama seçeneklerinin bulunacağını, iPhone 8’in daha az renk seçeneği (sadece siyah) ile geleceğini iddia ediyor. Ona göre bu yıl tanıtılacak bütün iPhone modelleri kablosuz şarj özelliğine sahip olacak.

 

IPHONE 8 Hakkında diğer bilgileri aşağıda bulunan videoda izleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir