iPhone 6 ve 6Plus Kronik Ekran Arızası ve Çözümü

Maalesef her cihazda olduğu gibi iPhone 6 ve 6 plus cihazlarda da kronik arızalar mevcut ve bunlardan birisi ekran arızası. Apple’ın tasarımda köklü değişiklik yaptığı bu modelinde kasa dayanıklılığının vasat olmasıyla beraber, cihazınızı adeta bir bebek gibi kullansanız da ekranınızda kendi kendine işlem yapma, çalışmama veya çok zor çalışma gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

 

Üzülerek belirtiyorum ki bu arıza sık karşılaşılan bir durum ve cihazı kullanım şekliniz fark etmeksizin karşılaşabilirsiniz.

 

Çözüm;

 

Bu arıza tamamen donanımsal olup net ve kalıcı bir çözüm için cihazın ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Apple ve bazı yetkili servisler bu konuda destek vermektedir. Bununla beraber Apple’ın katı kurallarından biri olan “hasar-arıza ilişkisi” sizi mağdur edebilir. Cihazınızın köşelerinde veya ekranında bulunan ve çok daha önce oluşmuş bir hasar sonucu sizden ücret talep edilebilir.

 

Ekran değişimi dışında anlık bir çözüm olarak ekran konnektörleri sökülüp takılarak sonuç alınabilir. Ama bu büyük bir risk içermekte ve ekranınız hiç çalışmaz hale gelebilir.

 

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir