iPhone 4S Wi-Fi Arızası

Benim için Apple’ın dayanıklılık & performans değerlendirmesinde birinci cihazı 4S’tir. Cihazın değerlendirmesini ve rakipleri ile karşılaştırmasını 4S makalesinde yaptık. Bu yazımızda 4S cihazların kronik sorunu olan wifi arızasını işliyoruz.

Wifi bildiğiniz gibi günümüz cihazlarının internet erişimi sağlamak amaçlı kullandıkları donanımsal & yazılımsal bir özelliktir. Derine inmeden konuyu inceleyecek olursak iki elektronik parça ve yazılımdaki ufak bir destek ile bize sunulan global erişim imkanıdır. İnternet ve paylaşım için kullandığımız bir özelliktir.

Apple’ın bu muazzam cihazlarının tek kronik sorunu olan wifi arızası sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Cihazın wifi butonunun pasif olması (açma yada kapamaya izin vermemesi) ya da açıldığı halde mevcut wifi ağlarını görmemesidir. Bunun yanında arıza ileri seviyede değilse “ağa katılamadı” hatası da verebilir. Bu da bir wifi arızasıdır.

iphone4s

Burada çözüm arayacak olursak, bu arızanın bir onarımı kalıcı olarak yoktur. Elektronik onarım ile geçici olarak çalışır hale getirilen cihazlar daha sonra wifi kullanımına bağlı olarak kısa sürede arıza verebilir. Apple için bu cihazlar garanti süresinde değişim prosedürlerine uygun ise direk değişim yapılarak sonuçlandırılmaktadır. Garanti süresi dolan cihazlar ise ücretli değişim ile değiştirilmektedir.

Sonuç olarak bu arıza cihazın sonu olmamakla beraber wifi kullanmak istiyorsak bu cihazdan vazgeçmemiz gerekmektedir. Garanti süreleri genel olarak dolmuş olan bu model cihazlar için önerimiz yenisinin satın alınmasıdır. Yazmak basit diyenleri duyabilir gibiyim, ama en doğru işlem bu arıza olan cihazlar için yenisini satın almaktır.

 

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir