Google Özel Arama Nasıl Yapılır ? (Resimli-Anlatım)

Hizmet vermeye başladığı ilk günden bu zamana kadar oldukça gelişen bir google var karşımızda. Durum öyle bir hal almışki internet = Google olmuş durumda. İhtiyaçlarımız veya öğrenmek, ulaşmak istediklerimiz için bir numaralı uğrak yerimiz; Google. Bizde hayatımızda bu kadar önem teşkil eden bir web sitesinde daha spesific aramaları nasıl yapabileceğimizi resimli olarak anlatacağız.

Resimli anlatımla bazı özelliklere değineceğim. Tabi gösterdiğim özelliklerin dışında çok fazla arama filtresi mevcut. İhtiyacınıza göre deneyerek Google da filtreleme deneyimini yaşayabilirsiniz.

GOOGLE ÖZEL ARAMA NASIL YAPILIR ?

1

1-ÖRNEĞİN 2TEKNİKER.COM U GOOGLE DA ARATTIK. ÇIKAN SONUÇLAR GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ FARKLI KONU BAŞLIKLARI MEVCUT.

2

2-EĞER DAHA SPESİFİC BİR ARAMA YAPMAK İSTERSENİZ ARAMA ARAÇLARINI KULLANABİLİRSİNİZ. BEN ARAMA ARAÇLARINDAN “KELİMESİ KELİMESİNE” SEÇENEĞİNİ FİLTRE OLARAK SEÇTİM. ARAMA SONUÇLARINDA SADECE “İPHONE EKRAN” İÇEREN KONULARI GÖRMEK İSTEDİM.

3

3-YUKARIDAKİ RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ FİLTRE İŞLEMİNDEN SONRA 2TEKNİKER.COM KONULARININ İÇİNDE “İPHONE EKRAN” YAZANLAR LİSTELENDİ. TAM OLARAK İSTEDİĞİM GİBİ: “KELİMESİ KELİMESİNE” YANİ.

5

4-AYNI ŞEKİLDE GÖRSELLER KISMINDA DA ÖZEL ARAMA YAPMAK İSTİYORUM.

4

5-İSTEDİĞİM FİLTRELEMEYİ YAPTIKTAN SONRA ARAMA SEÇENEKLERİ BANA ÖZEL HALE GELMİŞ OLUYOR VE ARADIĞIM BİLGİ, GÖRSEL VEYA HABERE ULAŞABİLİYORUM.

KISACA ÖZETLEMEK GEREKİRSE GOOGL DA ÖZEL ARAMA VE FİLTRELEME YAPMAK ARADIĞIMIZ SONUÇLARA ÇOK DAHA KOLAY ULAŞMAMIZI SAĞLIYOR.

 

 

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir