Google Keep Not Uygulaması İndir

Günlük yaşamımız yapılacaklar listesi ile dolu. Özellikle bizim için önemli olan ve unutmamamız gereken şeylerle. Haliyle not tutmak yapacaklarımızı hatırlamak için yıllardır en etkili yöntem. Not tutmak eskisi kadar zahmetli de değil. Yanımızdan hiç ayırmadığımız mobil cihazlarla bir kaç saniye içerisinde not tutuyoruz ve notlarımıza internet üzerinden veya bilgisayarlarımızdan bağlanabiliyoruz.

Bu yazıda anlatacağım uygulama; Google Keep – Notlar ve Listeler. Uzun zamandır istediğim özelliklere sahip bir uygulama arıyordum. Hemen hemen piyasadaki tüm mobil uygulamaları kullandım. Ama hepsinin bir eksisi veya tasarımda bir hatası var. Hatta fazla özelliği var. Çok basit olan not alma işlemi bu uygulamalar sayesinde zor bir hal alabiliyor. Google Keep ise hepsinden farklı. Tam istediğim gibi sade bir tasarım, basit bir kullanım ve tek tıklamayla not alma özelliği. Google her zaman basit ve sade bir tasarım tercih ediyor, bunun yanı sıra işlevselliği ve kullanım kolaylığını oldukça ön plana çıkarıyor. Bu sayede milyonlar için oldukça kullanışlı ve ücretsiz olan harika bir program ortaya çıkıyor.

 

Gelelim programın özelliklerine: Öncelikle bu not tutma programı gmail hesabınız ile çalışıyor ve internet olan her platformdan not tutabiliyor ve notlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Not tutma logosuna tıklayarak anında not almaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sesli ve fotoğraflı notlarda tutabiliyorsunuz. Mikrofon simgeli butona basarak not almaya başlıyorsunuz, konuşmanız bitince sanki yazmışsınız gibi söyledikleriniz not olarak saklanıyor. Fotoğraflı not almak da hatırlamanıza oldukça yardımcı oluyor. Aldığınız notlara alarm ekleyip sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca konuma özel not tutabiliyorsunuz. Yani o konumda bulunduğunuz zaman uygulama GPS sayesinde notunuzu size hatırlatıyor. Notlarınıza hatırlatma ekleyebilirsiniz. Aldığınız notların önem derecesini belirlemek için çeşitli renklerle renklendirebilirsiniz. Bana göre uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi widget desteğinin olması. Bu özellik sayesinde notlarınız telefonun ana ekranında sıralı bir şekilde listeleniyor ve notlara göz gezdirip değişikler yapmak oldukça kolaylaşıyor.

Android İçin Google Keep – Notlar ve Listeler Uygulamasını İNDİR

İOS İçin Google Keep – Notlar ve Listeler Uygulamasını İNDİR

 

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir