En İyi 10 Android Uygulaması

En iyi android uygulamaları listesini Google Play Store, Android kullanıcıları için yayınlıyor. Bu listeden çok farklı olmasada 2tekniker.com olarak bu yazımızda; Android kullanıcılarının günlük hayatta sıklıkla kullandadıkları 10 uygulamayı inceleyeceğiz.


 

whatsapp-logowhatsapp-logowhatsapp-logowhatsapp-logo (300 x 303)WhatsApp Messanger, Android ve diğer akıllı telefonlarda kullanılabilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp ile rehberinizde kayıtlı olan tüm kullanıcılar ile ücretsiz olarak mesajlaşabilirsiniz. Mesaj, sesli arama, resim, sesli not ve video mesajı gönderip alabilme özelliği WhatsApp’ı dünya çapında en popüler yapan özellikleridir. Sade tasarımı ve kolay kullanımının da bu popüleriteye etkisi oldukça büyüktür.

WhatsApp Messanger İndir

indir


facebook-logoSosyal ağ programlarının arasında hatırı sayılır bir popülerliğe sahip olan Facebook Android Uygulamaları içindede en çok kullanılan uygulamalardan.  Resim, konum, durum, video paylaşımı gibi popüler özelliklere sahip. Bu özelliklere ilave olarak özel sayfa, grup etkinlikleri, fan sayfası ve çeşitli ekinlikler  yapabiliyorsunuz. Facebook’un en önemli özelliklerinden biri ise; online uygulamalara ve web sitelerine Facebook  hesabınızla giriş yapabilmeniz.

Facebook İndir

indir


messenger-logo Bir zamanların en popüler uygulamalarından olan windows live messenger’ı hepimiz biliriz. Zamanla gelişen teknoloji karşısında ihtiyaçları karşılayamadığı için teknoloji mezarlığına gitmesi bir çok kullanıcıyı üzmüştü. Windows Live Messenger’in yerini günümüzde Facebook Messenger almış durumda. Bu uygulama sayesinde Facebook arkadaşlarınızla sohbet edebilir, fotoğraf paylaşımı yapabilir, grup sohbeti başlatabilirsiniz.

Facebook Messenger İndir

indir


instagram-logoSosyal medya kullanıcıları arasında resim paylaşma çılgınlığı günden güne artıyor. İşte tamda bu noktada İnstagram imdada yetişiyor. Mobil uygulamalar içerisinde oldukça popüler olan bu uygulama sayesinde resim ve video paylaşımı yapabiliyoruz. Paylaştığımız resim ve videoları istersek sadece takipçilerimize ya da tüm kullanıcılara açık olarak ayarlayabiliyoruz.

İnstagram İndir

indir


Twitter-logo140 karaktere neler sığdırabilirsiniz ? Twitter kullanıcılarına tam olarak 140 karakterde kendilerini ifade etme özgürlüğü sunuyor. Bunun yanı sıra resim ve video paylaşımı yapabiliyorsunuz. Facebook ve WhatsApp kadar popüler olamayacağı düşünülen Twitter kendine has tarzı ile yeni bir akım başlattı.

                           Twitter İndir

indir


tunein-logoGelişen teknoloji ile birlikte üretici firmalar yeni nesil akıllı telefonlara donanımsal olarak radyo özelliğini koymuyorlar. Bu nedenle biz kullanıcılar online olarak çeşitli yöntemlerle internet paketimizi kullanarak radyo istasyonlarını dinlemeye çalışıyoruz. Tamda bu aşamada Tune in uygulaması devreye giriyor. Tune in mobil cihazlarda online radyo uygulaması olarak çığır açtı desek yalan olmaz. Programın bu kadar popüler olmasını sağlayan şey; sadece Türkiye radyolarını değil tüm dünya radyolarını yayınlamasıdır. 2tekniker.com yazarı olarak bu uygulamayı kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Tune in Radyo İndir

indir


spotify-logoOnline müzik denince ilk akla gelen uygulamaların başındadır Spotify. Zengin müzik içeriği ve ruh halinize göre PlayList’ler sunması en büyük özelliklerinden. Bu mükemmel uygulamanın malesef oldukça büyük bir dezavantajı var; premium hesap için aylık 10 tl ücret talep ediyor olması. Premium hesap olmadan da programı kullanmanız mümkün tabi, lakin sürekli çıkan reklamlar ve kotalı dinleme özelliği kullanıcıları oldukça bunaltıyor.

Spotify İndir

indir


clean-master-logoCleen Master Android dünyasının olmazsa olmaz uygulamalarından biridir. Uygulamayı biraz açıklayacack olursak; akıllı telefonlar için tam bir temizlik canavarı olup artık dosyaları ayıklamadan tutunda işlemcinin sıcaklığına ve hatta hangi programın çok sık başlayıp pilinizi bitirdiğine varana kadar bir çok detaylı özelliği bulunmaktadır. Telefonunuza hükmetmenizi sağlayan bu uygulamayı indirmenizi öneririz.

Cleen Master İndir

indir


myt-logo

MYT Android için tasarlanmış en iyi MP3 indirme uygulamasıdır. Neredeyse stabil olarak çalışan tek program diyebiliriz. İleryelen zamanlarda akibeti ne olur bilinmez, o yüzden fırsatınız varken bu uygulamayı yükleyip sevdiğiniz şarkıları cep telefonunuza indirebilirsiniz. Ayrıca şarkıları indirmeden online olarak dinleyebilirsiniz.

        MYT Müzik Uygulaması İndir

indir


b612-logoEfektli fotoğraf ve selfie günümüzde oldukça popüler ve yakın zamana kadar bu işlemler için milyonlarca kullanıcı Retrica isimli uygulamayı kullanıyordu. B612 Retricadan daha üstün bir performans göstererek kullanıcıların yeni gözdesi olmayı başardı. Yüzlerce filtre seçeneği ile birbirinden eğlenceli fotoğraflar çekip kolaj yaparak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

                              B612 İndir

indir


Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

İbrahim ÖZKUL

Karabük Üniversitesi Önlisans ( Elektronik teknolojisi ) Okudu-------------------------------------------------- Yıldız Teknik Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği ) Devam Ediyor----------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir